Jakość kubków i nadruków

 

W sieci dostępne są różne rodzaje kubków, sprzedawcy często piszą wiele niestworzonych historii jak np. najczęściej powtarzany cytat

"dzięki wysokiej jakości powłoce polimerowej kubek nadaje się do mycia w zmywarce", kiedy faktem jest, że prawie wszystkie kubki poza modelem EKO mają tą powłokę (wyjaśnienie poniżej).

Dlatego postanowiliśmy stworzyć tą stronę informacyjną aby rozwiać wątpliwości związane z tą tematyką, przedstawiamy tu wszystkie rodzaje kubków również te niedostępne w naszej ofercie.

 

Jakość kubków oraz sposoby mycia:

Tutaj spotykamy najwięcej mitów związanych z kubkami, rodzaje od kubków "ECO" poprzez wiele wersji A, przeróżne nazwy aż do kubków premium.

Jest to podstawowy parametr kubków, ale czym tak naprawdę różni się kubek klasy A od kubka AA+ lub premium?

Odpowiedź jest wbrew pozorom banalna, różnią się jakością ceramiki oraz grubością warstwy polimerowej, ogólnie im wyższa klasa kubka tym powłoka ma mniej nierówności, ceramika jest troszeczkę bielsza a powłoka coraz grubsza.

Czym jest ta cała powłoka? powłoka to najważniejsza część kubka z nadrukiem, to właśnie przez nią wnika specjalny tusz w procesie sublimacji i ona ściera się podczas codziennego użytkowania czy mycia kubka, zatem ona decyduje czy kubek nadaje się do mycia np. w zmywarce i jak długo wytrzyma nasz nadruk.

Niemalże każdy kubek posiada taką powłokę, wyjątkiem są najtańsze kubki EKO, które będą tracić kolor już od pierwszego mycia, w przypadku kubków klasy A+ powłoka powinna wytrzymać co najmniej kilkadziesiąt do kilkuset myć, jednak nikt nie da na to gwarancji.

Jeżeli chodzi o nasze kubki, to zrezygnowaliśmy z pośrednich i słabych kubków, zamawiamy jedynie kubki najlepszej jakości, w przypadku kubków 330ml jest to jakość premium, w przypadku kubków 450 ml białe kubki są w klasie premium, jednak te z kolorowym wnętrzem mają klasę maksymalnie A+

Kubki premium w niemalże codziennym użyciu posiadamy kubki od ponad 3 lat, myte w zmywarce i jak dotąd nie widać na nich śladów zużycia z powodu mycia.

Oczywiście sporo zależy od tego jak bardzo żrący jest środek czyszczący, jaki program ustawiamy w zmywarce, oraz tego czy odpowiednio ustawiamy naczynia, dla przykładu jeżeli ustawimy kubek na mycie tak, że będzie ocierał o sztućce przez całe mycie to najlepsza jakość kubka nie uchroni go od całkowitego zdarcia powłoki w tym miejscu.

Oto poglądowy obrazek z rodzajami kubków:

 

 

Czy kolorowe wnętrze kubka to tylko ozdoba?

Nie, jeżeli używaliście normalnych kubków ceramicznych zapewne znacie problemy z zabrudzeniami po kawie czy herbacie, wyglądają bardzo nieestetycznie i prędzej czy później dopadną każdy kubek z białym wnętrzem, nie dotyczy to jednak kubków z kolorowym wnętrzem, warstwa koloru nie tylko polepsza estetykę kubka ale również zabezpiecza go przed brzydko wyglądającymi osadami po napojach oraz ułatwia mycie kubka jeżeli myjemy go ręcznie.

Dodatkowym plusem kubków z kolorowym wnętrzem jest to, że idealnie łączą się z nadrukiem u góry kubka, w przypadku białych kubków z nadrukiem na całej powierzchni (bez białego paska u góry kubka) w miejscu gdzie kubek ma zagięcie może wystąpić lekkie "pruszenie", nie jest ono widoczne z daleka, ale gdy pijemy i mamy kubek przed sobą jest ono zauważalne, kolorowe wnętrze pokrywa również szczyt kubka, dzięki czemu nie ma miejsca gdzie pruszenie mogłoby wystąpić i nadruk przechodzi bezpośrednio w kolor wnętrza.

 

 

 

Wielkość nadruku

jest to również istotny czynnik, tym razem dla estetyki kubka.

Nadruki na kubkach ZAWSZE pozostawiają białe paski w obrębie uchwytu, jednak te paski mogę być różnej wielkości.

Standardem są nadruki o szerokości 19-20cm na kubku 330ml. obwód takiego kubka wynosi 26cm w tym około 1,5cm na rączkę, z czego wynika, że jeżeli firma zadrukowywuje jedynie 20cm szerokości kubka od ucha zostanie aż 5,5cm białej przestrzeni(2,25cm w obie strony od ucha)!

My natomiast dzięki wieloletniemu doświadczeniu jesteśmy w stanie zadrukować do 22,5cm (kubek 33ml) kubka dzięki czemu biały odstęp ma około 1cm, oczywiście nie pozostawiamy odstępów w pionie, cały kubek jest w tym przypadku zadrukowany chyba, ze klient życzy sobie inaczej.

Dla kubka 450ml obszar zadruku wynosi 23,5cm, w pionie jest od góry, jednak na dole kubki te mają niewielkie zwężenie, przez co ten obszar nie jest zadrukowywany.

Proszę jednak uważać, gdyż w sklepie są dostępne wzory, które nie zajmują całej powierzchni kubka, wtedy odstępy są większe.

 

 

Zaloguj się
Submit
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl